Zrak

Autor: Samuel Búlik | 12.10.2011 o 17:39 | (upravené 12.10.2011 o 18:02) Karma článku: 4,07 | Prečítané:  154x

Ráno vyšiel šedý pes na ulicu. Keďže bol celkom šedý, jedna laba na ktorú kríval mu dodávala až filmový obraz. Rolu žobráka nehral sám. Boli aj iné psy, no o pár ulíc ďalej. Továrenskú ulicu mal celkom sám pre seba ale teraz ho to už vôbec netešilo. Nemal žiadnych rivalov- aj keby, asi by skonali skôr ako o týždeň príde šedé smetiarske auto a na skládku vysype jedlo. Sama bola skládka tiež bledá a občas, keď skoro ráno po chladnej noci na ňu sadla hmla, bola aj šedá.

Ešte prednedávnom nebolo, no teraz už sa stalo problém šedé auto z útulku na Továrenskej ulici. Šedý pes nepoznal dni. Rátal časové intervaly medzi šedým smetiarskym autom a šedým autom z útulku. V deravom šedom smetnom koši bolo celkom teplo.

Prišla zima. Šedý pes zabudol rátať dni a väčšinu dňa spal. Nikedy, keď mal smrť už na skoro šedom jazyku, zmeškal príchod  smetiarskeho auta aj 4- krát. Začal si nosiť jedlo do deravého smetného koša. Bol čierny, no tiež zošedol. Ráno opäť sadla hmla. Šedý pes si vyudoval psychickú závislosť na šedom aute z útulku. Včera prešlo zas. Šedému psovi to však už bolo jedno. O dva dni skonal.

Ráno sadla hmla na šedé smetisko. Prešlo zelené smetiarske auto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?